ZSTwJasle

Odwiedź nasz kanał YouTube »

SZKOLNE PRACOWNIE SPECJALISTYCZNE
blank.gif

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle posiada wiele pracowni dydaktycznych. Na zajęciach w tych pracowniach uczniowie naszej szkoły mogą sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce. Ćwiczenia na pracowniach odbywają się w grupach 2 lub 3 osobowych.

Nasza szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym (dla zawodu technik informatyk) z upoważnienia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

PRACOWNIA URZĄDZEŃ TECHNIKI KOMPUTEROWEJ
Pracownia urządzeń techniki komputerowej i systemów operacyjnych znajduje się w sali 21 i przeznaczona jest głównie do przeprowadzania zajęć z zakresu przedmiotów Urządzeń Techniki Komputerowej oraz Systemów Operacyjnych (instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych MS Windows oraz Linux). W pracowni prowadzone są zajęcia umożliwiające poznanie technik montażu i naprawy komputerów osobistych. Uczniowie mogą samodzielnie dokonać montażu i demontażu komputerów osobistych, diagnozować problemy sprzętowe oraz programowe, wymieniać podzespoły, dokonywać napraw.
PRACOWNIA SIECIOWYCH SYSTEMÓW OPERACYJNYCH
Pracownia sieciowych systemów operacyjnych znajduje się w sali 42. Realizowane są tutaj zajęcia dydaktyczne z zakresu konfigurowania i administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi (Linux, MS Windows Server), projektowania lokalnych sieci komputerowych, administrowania sieciami oraz konfiguracji urządzeń sieciowych.
PRACOWNIA APLIKACJI INTERNETOWYCH
Pracownia aplikacji internetowych znajduje się w sali 07. W pracowni tej uczniowie projektują strony www w językach HTML/CSS, JavaScript, oraz w języku PHP z obsługą MySQL. Tworzą bazy danych oraz administrują tymi bazami. Korzystają również z programów użytkowych grafiki komputerowej takich jak: edytory grafiki rastrowej i wektorowej, programy do tworzenia animacji oraz programy do przetwarzania innych mediów takich jak: dźwięk i wideo.
PRACOWNIE POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
Pracownie te znajdują się w Centrum Kształcenia Praktycznego, natomiast klasopracownia pojazdów samochodowych w Sali 48. Są one przeznaczona do nauki naprawy, obsługi i diagnostyki współczesnych pojazdów samochodowych. Uczniowie podczas zajęć poznają budowę zespołów i podzespołów oraz zasadę działania poszczególnych układów i mechanizmów pojazdów samochodowych.

PRACOWNIA ELEKTOTECHNIKI I ELEKTRONIKI
Pracownia elektrotechniki i elektroniki mieści się w sali nr 29.  Pracownia umożliwia prowadzenie zajęć z pracowni elektrycznej i elektronicznej. Pracownia elektryczna wyposażona jest w stanowiska do badania elementów i układów elektronicznych oraz układów cyfrowych. Na wyposażeniu pracowni znajdują się również podzespoły wyposażenia elektrycznego samochodów, wykorzystywane do praktycznej nauki w zawodach technik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. Pracownia wyposażona jest zgodnie z zapisami zawartymi w podstawie programowej dla zawodu technik elektryk.
PRACOWNIA ELEKTRYCZNA
Pracownia elektryczna mieści się w sali nr 8. Pracownia umożliwia prowadzenie wszystkich zajęć związanych z praktyczną realizacją materiału na kierunkach elektrycznych. Pracownia elektryczna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt zgodnie z kwalifikacjami wyodrębnionymi w zawodzie technik elektryk. Na wyposażeniu pracowni znajduje się najnowocześniejszy osprzęt pozwalający na realizację zagadnień dotyczących podstaw elektrotechniki, maszyn elektrycznych, samodzielnego projektowania dowolnych układów sterowania.
blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Dane adresowe
blank.gif
Zespół Szkół Technicznych
im. Bohaterów Września
38-200 Jasło,
ul. Staszica 30

tel. 13-446-37-00
fax: 13-446-33-30

web: www.zstjaslo.pl
e-mail: zst@zstjaslo.pl
blank.gif
Informacje
blank.gif blank.gif
Nasze WWW
blank.gif blank.gif
Egzaminy
blank.gif blank.gif
Panel Ucznia
blank.gif blank.gif
Informacje
blank.gif
blank.gif
Dziennik elektroniczny
blank.gif


Pierwsze logowanie
Zobacz film
blank.gif
Zobacz naszą szkołę
blank.gif


Spacer po szkole
blank.gif
Microsoft Imagine Premium
blank.gif blank.gif
Reforma edukacji
blank.gif blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif


Wygenerowano w sekund: 0.00 4,397,619 unikalne wizyty Theme ZSTechnicznych by TeamOvens
.